Poštovani,
    Imam 29. god u zadnje dve nedelje imam velikih problema sa nervozom i nesanicom. Naime sve je počelo pre dve nedelje kada mi je na pregledu krvi ustanovljeno da imam povišene vrednosti jetrinih enzima i od tada pa sve do danas u mene se uvukao neverovatan strah od neke teške bolesti i smrti. Lekar opšte prakse mi je rekao da ne mora da bude nešto ozbiljno i da će mo za mesec dana ponoviti analizu krvi. Od tada sam konsultovao čak šest lekara koji su mi rekli slično, međutim i pored toga ja se nisam osećao bolje već samo gore, pozitivne vesti me nisu ohrabrljivale već sam samo tražio loše vesti po raznim forumima na internetu. Najgori dan u životu mi se desio kada sam plakao pred majkom jer sam mislio da ću da se ugušim od straha. U zadnje vreme mi se javio neki čudan osećaj po telu kao da mi hodaju neki insekti po telu. Mnogo brinem za svoje psihičko zdravlje. Do ponovne analize krvi mi je ostalo još 14. dana pa Vas molim da me posavetujete kako da izdržim taj period koji mi se sada već čini jako daleko i kako da se oslobodim straha da će rezultati biti loši.
    Unaprd zahvalan RC

    Odgovoreno: 29. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Naravno da takvi rezultati ne znače ništa. Ima onih koji imaju godinama povišene jetrine rezultate i da to otkriju slučajno. Verovatno je tako i kod vas, i da ste ih otkrili ranije, za vas ne bi imali oavakav značaj i posledice, kao sada. Ovo saznanje je koincidiralo sa periodom psihičke slabosti, gde Vam je ono pomoglo da definišete to stanje i sagledate na određeni način. Opustite se, uzimajte B vitamine, sačekajte rezultate koji će biti dobri i ako se i dalje loše osećate, krenite sa antidepresivima ili samo psihoterapijom, sa kojom već možete krenuti.
      Srdačno dr. Dragana Krasić