Poštovani,
    Ja imam poslednjih meseci povremeno problem sa nesanicom tj. ja zaspim ali se skoro svako veče probudim oko 5h ujutru i ne mogu po 2 3 sata da zaspim onda se unervozim ali i dalje ne ustajem i posle toga zaspim, ali se to posle oseti preko dana jer sam umorna i neispavana ako se to više noći ponavlja... Nemam problema i nije mi jasno zbog čega se to dešava rekli su mi da uzmem kapi Valerijane i da probam. Imam 27 godina po struci sam profesor i veoma sam aktivna i pozitivna ličnost naravno i odgovorna, da li mi možete da ti neki savet...
    Pozdrav Linda, unapred zahvalna...

    Odgovoreno: 27. 04. 2009.
    • Poštovana,
      U pojedinim periodima života se dešava problem sna svima. Uzrokovan je mnogobrojnim faktorima. Dovodi posledično do umora, uznemirenja, napetosti. Uvedite režim redovnog ležanja, u određeno vreme, popite topli napitak, i ne razmišljajte kada će te se probuditi, čak i ako se probudite pokušajte da se ne nervirate, nego to vreme vidite kao super prostor da napravite planove, da razmislite o nečemu, itd. pozitivnim mislima se okupirajte, ušuškajte u posteljinu i toplotu, zamislite kako je sve o.k. ili ako nije razmislite šta u toku dana, pa rešite problem!
      Srdacno dr Dragana Krasić

Komentari na pitanje: #27590

    • Pozdrav imam evo nedelu dan imam problem sa nesanicom imam cerku od 5 meseci inace sam srecno udata i nemam neki veliki problem neznam dal ova nesanica dolazi od toga da zadnjih meseci od kad sam rodila cerkicu zpavam kad stignem pa sam poremetila lagnem da zaspim i od jednom osecam kao stres lupa mi srce brze i tako do 5 ujutru kad napokon zaspem do 1 posle podne