Poštovani,
    Moja je kćerka trudna četiri mjeseca sa jednim momkom koji je liječeni (a i dalje je na programima za odvikavanje) od alkohola i kokaina. Međutim kod njega se javlja sa vremena na vrijeme j aka želja za pićem i kokainom. On se isto tako nadljudskim naporom bori protiv te želje. Molim Vas možete li nam reći šta je najbolje u takvim momentima da on čini a šta mi (članovi porodice), da mu pomognemo u prebrođavanju takvih momenata.
    Veoma ću Vam biti zahvalna na Vašem savijetu. Samra

    Odgovoreno: 27. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Neophodno je da zet povremeno odlazi psihijatru, koji ga je lečio. On će najbolje znati koja bi mu redovna terapija odgovarala. Sigurno da mu je neophodna pomoć i podrška u takvim trenucima, sigurno je da nije jednostavno ni Vama ni njemu, ali jedino razumevanjem i podrškom mu možete pomoći.
      Srdačno dr Dragana Krasić