Poštovani,
    Koliko traje lečenje socijalne fobije i da li se ona može uspešno izlečiti, koja je najeefikasnija terapija i da li nestaju svi simptomi izlečenjem.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 25. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Socijalna fobija je bolest kod koje se može postići izlečenje ali ne u velikom procentu slučajeva. U većini situacija bolest ima hronični karakter sa periodima smirenje i ponovnih pogoršanja. Veoma je bitno ispravno lečenje i kontrolisanje od strane stručnjaka. Lečenje se postiže medikamentima (antidepresivima) ali je još važnija psihoterapija.
      Srdačno dr Dragana Krasić