Poštovani,
    Imam 25 god, dvoje male djece, situacija u glavi mi je katastrofalna. Radila sam nalaz krvi i mokraće misleći da sam bolesna, i nalaz je bio savršen što bi rekla doktorica. Rekla i je da je to jedan od oblika depresije al sam toliko u nevjerici i ne mogu da razumijem, ako sam zdrava zašto mi se manta, ne mogu da jedem, želudac me boli, manta mi se kad hodam, ponekad mi i zuji u ušima, ništa mi se ne da. Dala mi je Xanex ali to mi samo pomogne da se ne tresem, ruke i brada. Doktorica je rekla da sam organski zdrava i da odem kod psihijatra, no meni lete samo crne misli glavom, da sam bolesna smrtno, da je muž bolestan, na svaku bol reagiram kao da umirem, djecu konstantno pipkam... Daj mi molim Vas recite da li sam stvarno depresivna i zdrava. Ništa drugo nisam radila od nalaza, osim uobičajenog pregleda kod liječnika opće praksa, slušala mi je pluća, tlak, ekg, nalazi, i nemam apsolutno nikakvih smetnji. . .
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 20. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Verujem kolegama koji su izvršili odgovarajuće pretrage da ste somatski zdravi, što ne znači da nemate prava da se osećate loše. Naravno, da kad isključimo telesnu bolest, problem možemo nazvati psihogenim, te stoga i Vaše simptome sagledavaju depresivnim. Vi imate puno elemenata koji idu u prilog tome i snatram da odlazak psihijatru, psihoterapija kao i određena medikamentna terapija mogu dovesti do razrešenja tereta. Ne mučite sebe svakakojakim mislima, iscrpljujete se i time produžavate period oporavka, svako se poneki put tako oseća u životu, bespomoćno, loše, zbog toga opterećen crnim mislima, te nije na odmet da potraži pomoć srdačno.
      dr. Dragana Krasić