Počituvani.
    U 5. sam mesecu trudnoce. Trudnoća mi je uredna. Bilo je na početku neko krvarenje ali doktor mi je rekao da je sve u redu sa plodom da je to hormonski poremećaj. Pila sam utrogestan tako da se sve sredilo. Od tada, ima nekih tri meseca pa do sada pojavile mi se neke psihičke smetnje. Od pretrpenog straha zbog toga da ne izgubim bebu, imam problema sa spavanjem i sa paničnim napadima. Ne spavam uopšte. Kada idem na spavanje doživljavam veliki strah, poče da me hvata panika da će da mi se desi nešto. Srce počne da mi kuca Veoma brzo, utroba mislim da mi se prevrće, celo telo mi je zategnuto, nedostaje mi vazduh. To traje celu noć tako da kada ustanem veoma sam umorna i nedostaje mi snage. Plus zadnjih mesec dana imam sukrvicu iz nosa. Ne znam šta da radim ali ovako više ne mogu.
    Hvala unapred na odgovoru.

    Odgovoreno: 20. 04. 2009.
    • Poštovana,
      S obzirom da ste u petom mesecu trudnoće, imamo olakšavajuću okolnost koja nam omogućava dozvolu uzimanja terapije. Ali ipak smatram da pre toga pokušate da se obratite psihijatru i pokušate sa psihoterapijom. Postoje lekovi koji se takođe mogu uzimati bez posledica po bebu, tako da je korak na vama da sebi što pre pomognete.
      Srdačno dr. Dragana Krasić