Poštovani,
    Bolujem od neurotske depresije već duži niz godina, lečena sam u par navrata. Poslednji tretman počela sam pre 6 meseci i tearapija mi je samoprozak 60mg. Naime imam preteran višak kg (oko 120 na visinu od 160cm) i dobila sam dijabetes tip 2, pa je prishijatar insistirao samo na prozaku. Meni nije dobro. Ja i dalje jedem preterane količine hrane a nivo šećera merim ponekad i užasno je visok. Kada sam se lekaru obratila, on je dopisao " biulimija" i rekao da nastavim s terapijom i krenem na sport itd. Ja nemam volje ni za šta, a kako izdržavam porodicu i imam loš brak i tešku situaciju, ja nemam snage da se borim za sebe, a sebe ni ne volim. Da li imate ideju kakva bi mi terapija pomogla, možda ova kognitivna ne radi ili treba da imam strpljenja? Kako da se uideim da je dijabetes bolest? Meni je to sve kao igra, pomalo uživam u tome da mi propadaju krvni sudovi i da ću umreti u nekim mukamka, jer mi se defacto ne živi. Molim Vas pomozite mi. P. S. Nalazim se u stranoj zemlji pa nemam terapiju kakva mi treba, naime psihijatar samo daje recepte a mlada psiholog terapeeut priča samnom ponekad. Da li da se obratim tom psihijatru, sramota me je... Kako da se sprečim da ne jedem tako opsesivno i ludački? Molim Vas pomozite mi (ja ne povraćam, samo jedem, što više i što brže, a vrsta hrane je nebitna)
    Pozdrav i molim Vas da mi ogdovorite. Hvala.

    Odgovoreno: 21. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Kako očekujete pomoć od drugih kada u suštini radite samo onako kako hoćete? Znate šta ne treba, to ponavljate, znate šta valja, to odbijate. Naravno da ste u depresiji kad ste sebe doveli u nemoguću situaciju i naravno da ste bezvoljni kada je put do cilja tako dalek. Ali ako ne krenete ne možete ni uspeti! Ne mogu samo lekovi i drugi da reše problem! To možete samo vi. Lekovi imaju svoj zadatak da Vam pomognu i podrže u odluci. Smanjite na neophodnu količinu hranu u kući, porazgovarajte sa ukućanima da Vam pomognu, idite na psihoterapiju. Mislite na svoju decu, njima treba zdrava i živa majka, ne rešavajte probleme hranom.
      Srdačno dr. Dragana Krasić