Poštovana doktorko,
    Pre 3 meseca imala sam namerni pobačaj poodmakle trudnoće iz medicinskih razloga. Iako dete nije bilo poželjno, sam pobačaj je za mene bio jedno izuzetno traumatično iskustvo. Vernik sam i sada osećam ogromnu grižu savesti bez obzira na razloge koji su me naveli na ovako nešto. Osećam veliki strah i ne prođe ni jedan dan a da u sećanju ne oživim ovaj događaj. Da li mislite da je ova rana još uvek sveža i zato tako mnogo boli i kako da se izborim sa ovim jer misim da nije normalno da se stalno vraćam na nešto što više ne mogu da promenim, a ne dozvoljava mi da svoj život nastavim dalje.
    Unapred Vam hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 14. 04. 2009.
    • Poštovana, suština je da je pokrenuta depresivna pozicija i osećanje koje naslovljavate problemom koji opravdava takvo stanje. Imate uvid u situaciju, jasno Vam je da nešto što je prošlo se ne može promeniti. Ali to se uvek dešava kada se čovek i oseća nemoćno pa se uvezuje za situacije koje su okončane, nose razumljivi emotivni naboj a neizmenjive su. Posetite psihijatra, popričajte o problemu, pa će te se dogovoriti kako dalje. Srdačno Dr. Dragana Krasić