Poštovani,
    Moja majka ima 74 god. Ovako je vitalna ali niza godina unazad " vene". Skoro uvek je napeta, svadljiva, nepoverljiva, ima svoj način shvaćanja stvari. Isti događaj ona vidi na svoj " pesimistički" način. Previše brine za sve. Aksioznost, depresija, demenencija što i da je, uništava je. Ima simptome od svega. Ima povišeni pritisak, ne previše ali ga ne podnosi, ali i sa njim i bez njega, malaksava i stalno je tužna. Povremeno se razvedri kad ide u goste svojim rođakama i prijateljicama. Tako da još stanje varira., koristi helex za smirenje i leksan i renapril za pritisak. Sve to kao da joj ne deluje. Da li je ova terapija adekvatna? Iskreno i ja ne verujem u dopisno lečenje, zbog toga što se u par reči ne može sagledatii celoukupno stanje. Kako je ubediti da ide kod psihijatra i da se otvori. Znam da joj treba puno pažnje, da je gledamo kao malo dete, ali i mi nemamo živaca za to, naročito što sebe smatra superiornijom od nas. Ne daje slabost, kao ništa mi nije. Kako je ubediti da ide kod psihijatra i da se otvori. A i kad je jednom bila, ne govori o svojim pravim problemima. Ja ću objasniti situaciju dr-u, ali mora prvo do njega.
    Hvala!

    Odgovoreno: 21. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Teško je da pomognete nekome ko ne vidi problem. Možete Vašoj majci dati t. Zolofta 50mg 1x veče. Može se uzimati sa navedenim lekovima. Lek je tipa antidepresiva, deluje dve nedelje nakon početka unošenja.
      Srdačno dr. Dragana Krasić