Poštovana doktorice Dragana,
    naljlepše bih Vas zamolio da me posavetujete u vezi jednog problema koje me dugo muči. Svaki put pred polaganje ispita ili bilo koje druge važnije životne situacije reagujem tako što povraćam. Ne mogu da okusim ništa pre takvih situacija. Pre nekoliko dana sam bio kod psihijatra koja mi je propisala da pred takve situacije popijem bromazepam. Ona je divna doktorica i ne sumnjam u njene stručne i ljudske namere, ali bih zamolio Vas da me posavetujete da li je moguća i neka terapija koja će pomoći u prevazilaženju tih problema. Po njenim rečima ja sam napet i zabrinut, a pred emocionalno obojene situacije organizam tada reaguje. Student sam u Beogradu pred kraj fakulteta imam 24 godina.
    Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 12. 04. 2009.
    • Poštovani,
      mislim da period pred završavanje fakulteta spada u jedan vrlo teško psihički podnošljiv period, koji izaziva specifično psihičko stanje nestrpljenja, napetosti, priželjkivanja i umora, emotivne labilnosti, raspoložajne promenljivosti. Vi reagujete stomačnim tegobama na napetost, što je inače česta pojava kod ljudi. Takođe smatram da veće napetosti od predispitne nema, te Vas potpuno shvatam i savetujem da samo izdržite još malo, da će to proći. Ako morate popijte anksiolitik, ali samo ako morate. To će proći, a navika da posežete za nečim da bi Vam pomoglo ne prolazi. Za utehu, loši studenti, oni koji ne uče nemaju tremu, jer ništa ne mogu izgubiti. Srećno!
      Srdačno
      Dr Dragana Krasić