Poštovani doktore.
    Moje pitanje je koliko je psihoza nasledna? Moji roditeli su ok nemaju neki psihološki problem, ali moj ujak po majci boluje, nisam sigurna ali mislim da je psihoza. Imao je težak život sa razvodom i niz drugih problema i došlo je do toga. Ja sam tad bila golema i sve sam to gledala, i kad sam dobila taj panični napad mislila sam gotovo i ja ću proživiti to. Prošle su godine od tada i svaki put kad ga vidim tu je taj strah. Inače sam anksiozna po prirodi ali sve to u granici koje kontroliram. Ne pijem ništa od hemiju funkcionišem, mislim dobro majka sam i supruga, ali eto taj strah lebdi oko mene. Niko drug u moje familije nema psihološki problemi, ni sa očevu ni sa majkinu stranu, samo ujak, koga sam volela puno a sad ga se plaši, ne njega nego negovu bolesti! Pa molim Vas da mi odgovorite na moje pitanje i neki svet.
    Hvala vam!!

    Odgovoreno: 07. 04. 2009.
    • Poštovana, sve bolesti su donekle nasledne, ali to nije jedini uslov za ispoljavanje bolesti. Takođe su sve bolesti multifaktorijalno uslovljene, što znači da je potrebno dejstvo i bioloških i psiholoških i socioloških faktora. Ne bojte se, opustite se, uzžvajte u svojoj dobroj porodici, budite zadovoljni njome i ne mučite se katastrifočnim mislima
      Srdačno DrDragana Krasić