Poštovana,
    Imam 28 godina, i obraćam Vam se povodom već višegodišnjeg problema sa spavanjem. Teško zaspim, imam plitak san, i budim se na otprilike 3, 4 sata. Bila sam kod različitih lekara i sada se trenutno lečim na Institutu za mentalno zdravlje u Beogradu, od pre tri meseca. Inače, bila sam i na psihoterapiji, ali ona nije dala nikakve rezultate. U početku sam pila Stilnox, zajedno sa antidepresivom Remeron. Nakon prolaznog poboljšanja i noćnog sna od 5, 6 sati, vratila sam se u početno stanje. Trenutno pijem, po receptu lekara, Stilnox i Tritico, a stanje se nije ništa bitnije promenilo. Osećam se loše, umorno, iscrpljeno, nemam energije, ni volje za bilo čim. Da li biste mogli da mi preporučite nekog Vašeg kolegu - psihijatra, iz Beograda, kako bih izašla iz ove teške situacije. Inače, usled upotrebe ovih lekova, imam vrtoglavice, mučninu, i nemir. Takođe me interesuje koliko obično traje ovakva terapija sa lekovima, i kad bih trebala osetiti prve značajnije rezultate.
    Unapred hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 05. 04. 2009.
    • Poštovana,
      ne znam da li ste napravili EEG snimanje koje je potrebno uraditi u ovom slučaju. Takođe, sagledavam da Vas problem psihijatri shvataju u okvirima depresivne problematike, što je verovatno da su u pravu, s obzirom da su razgovarali sa Vama. Lekovi se piju onoliko dugo koliko je to potrebno, a ako imate neželjene efekte nekog leka potrebno je da Vam psihijatar promeni lek. Trajanje terapije je individualno, opustite se i počnite da verujete i drugima i sebi!
      Srdačno
      Dr Dragana Krasić