Poštovani,
    moj problem, slobodno mogu da kažem i veliki problem je alkohol. Dugo sam to negirao, dok mi se nije desilo da mi supruga kaže da ako se to ponovi jos jednom, podnosi zahtev za razvod braka. To je bilo pre otprilike mesec dana. Ja sam tada bez ikakvog razloga, sa kolegama svratio "na po jedno piće", što nikad ne bude tako i uveče došao kući vidno pripit. Supruga je bila van sebe i ja sam tada rekao da više neće takvo nešto da se ponovi. Međutim, juče sam to isto ponovio. Najveći problem je što sam u takvom stanju upravljao automobilom. Ne mogu ni da zamislim šta je sve moglo da se desi. Hvala bogu, nije. Danas sam bio kod mog lekara i uzeo uput za dispanzer za mentalno zdravlje. Sve to što se dešavalo u vezi mog korišćenja alkohola, ja nisam shvatao kao problem, već sam smatrao da ja to mogu da kontrolišem. Ali sam se prevario i shvatio da pod hitno moram da se tim problemom pozabavim i da ga rešim, ako već nije kasno. Supruga i ja smo u braku 14 godina i imamo dvoje divne dece. Bilo bi mi jako žao da se razvedemo, voleo bih da ostanemo zajedno, iako znam da sam toliko iskomplikovao život i sebi i njoj. Nadam se da ćemo ostati zajedno, mada je to sada izuzetno teško. Supruga je toliko besna iz razloga što je i njen otac imao problema sa alkoholom i jedva izvukao živu glavu, tako da joj tako nešto zaista nije potrebno. Šta da radim, kod lekara sam već zakazao, da li ima još nešto što bi moglo da pomogne da ovaj veliki problem rešim?
    Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 05. 04. 2009.
    • Poštovani,
      potpuno ste ispravan put odabrali za jedino pravilno rešenje i izlečenje. Ne odustajte, veoma je bitno što ste ovu odluku doneli i što ćete krenuti sa lečenjem.
      Srdačno
      Dr Dragana Krasić