Poštovani,
    imam 19 god i u poslednje vreme razne strahove, nisam ni sa kim o tome pričala. Plašim se da ću odjednom prestati da dišem ili se udaviti dok gutam hranu ili oslepeti ili da ću poludeti. Nisam bolesna, rezultati su mi dobri. Nemam problema ni u porodici ni u školi. Nekad nemam ni volje za životom a ipak se plašim smrti. Planiram da studiram u drugom gradu ali se plašim da odem, da nema nekoga u blizini ako mi pozli ili da nema lekara u blizini. Odličan sam đak i ne želim sve da izgubim zbog ovih strahova koji se javljaju s vremena na vreme. Molim Vas recite mi šta da radim?
    p.s. Nemam napade panike poput gušenja. Pristisak mi je normalan, kao i svi ostali rezultati.
    Hvala Vam puno!

    Odgovoreno: 05. 04. 2009.
    • Poštovana,
      nije slučajno da Vam se strahovi javljaju u poslednje vreme. Nazirem vrednu, pametnu devojku, možda malo više nesigurnu i prezastićenu, koja ima problem samostalnog odlučivanja i straha od greške. Misli koje Vas more naravno da Vas uvode u strahove. Znači, Vi najpre mislite, katastrofirate i onda generišete strahove, koji Vas čine stoga zavisnom i daju Vam pokriće za aregresivnu poziciju u koju se sve udobnije smeštate. Razmislite, nema panike, sprečite je. Mislite pozitivno, suočite se sa samostalnošću i odlučivanjem.
      Srdačno
      Dr Dragana Krasić