Poštovani, imam 20 godina. Kod psihijatra sam nedavno otišla zbog nesanice, i on mi je prepisao bromazepam i postavio dijagnozu F34. Istraživala sam po netu o tome ali me zanima kako se leči , da li se može izlečiti i koliko to traje? Pozdrav

    Odgovoreno: 05. 04. 2009.
    • Postovana,
      ne mislim da Vam je na osnovu simptoma koji ste naveli postavljena dijagnoza.
      U svakom slučaju, neophodno je dijagnostikovati o kakvom problemu spavanja se radi, pa tek onda krenuti sa terapijom.
      Ne žurite sa Bromazepamom i drugim anksioliticima. Pokušajte sa ležanjem u isto vreme, toplim napicima (ne kafa), opustite se, nešto pročitajte. Mladi ste, zato Vam ne savetujem da pijete aksiolitike, jer oni lako uvode u navikavanje
      Srdačno Dr Dragana Krasić