Poštovana doktorko,
    molim Vas da mi odgovorite kakva je razlika između tricikličnih i tetracikličnih antidepresiva. Trenutno sam na terapiji Ludiomil 50mg i Rivortril 3x1/4. Ovo pitam zato što pijem i Bromokriptin zbog povećanog prolaktina samo pola uveče. U uputstvu bromokriptina piše da ne smeju da se piju sa tricikličnim depresivima ali ne znam da li smem da pijem bromokriptin sa ludiomilom. Inače i ja patim od anksioznosti. Molim Vaše mišljenje o ovoj kombinaciji lekova.
     Hvala Goca

    Odgovoreno: 07. 04. 2009.
    • Poštovana,
      razlika je samo u hemijskom sastavu, što Vam i samo ime kaže Antidepresiv se može promeniti, ali sa prelaskom na drugu vrstu SSRI a, potrebno je da se napravi pauza od 6 dana.
      Srdačno Dr Dragana Krasić