Poštovana Dr Dragana,
    Dana 26.3. sam Vam se prvi put javila i nisam dobila nikakav odgovor pre ovoga od 29.3.2009. godine, tako da niste odgovorili na moje pitanje, na žalost, koje nestrpljivo očekujem. Dan pre mog javljanja Vama bila sam kod psihijatra, koji je ujedno i psihoterapeut, međutim, doktor me nije saslušao, već me je pitao šta da mi prepiše? Nisam ja ta koja određuje terapiju, niti sam doktor, veoma sam razočarana takvim postupkom i zato sam Vam se javila. Zbog operacije aneurizme i simptoma koje sada osećam veoma sam zabrinuta i svakim danom sve mi je lošije. Niko da mi odgovori (obraćala sam se neurologu, neurohirurgu, internisti kardiologu) zašto sada osećam trnjenje u glavi i vratu? Čini mi se kad popijem bromazepam da mi je malo bolje. Rezultat sa EEG snimanja još uvek čekam. Dakle, molim Vas odgovorite mi kako da se ispravno lečim od anksiozno-depresivnog stanja, koje lekove da koristim, jer ja ne mogu reći svom psihijatru koje lekove da mi prepiše? I na radnom mestu doživljavam stresove, skoro svakodnevno, jako sam emotivna, a posledica toga je da želim da sve bude kako treba, što je nemoguće u svetu u kome živimo. Još jednom Vas molim za odgovor.
    Srdačan pozdrav

    Odgovoreno: 31. 03. 2009.
    • Poštovana,
      pitanje nije bilo izbačeno ukoliko niste dobili odgovor, jer ja vrlo revnosno odgovaram na postavljena pitanja. Žao mi je ako ste se obratili psihoterapeutu i dobili takav odgovor. Na žalost ima i takvih iskustva. Psihoterapija je veoma lekovita. Lekovi su takođe nekada neophodni i još neophodniji ukoliko su jedini izbor. Možete po potrebi uzimati Bromazepam, ali Vam preporučujem da krenete sa uzimanjem t. Zoloft, antidepresiv, koji je odličan i može se uzimati bez problema u Vašem slučaju. Moram Vam reći da se efekat leka očekuje 10 do 15 dana nakon početka unosa, ne odmah. Nadam se da ćete se javiti kada Vam bude bolje
      Srdačno
      Dr Dragana Krasić