Poštovani...
    već skoro pola godine se mučim sama sa sobom. Svakodnevno mi se dešavaju iste stvari. Drhte mi ruke, preznojim se sva, imam osjećaj kao da gubim vazduh, osjetim bol u prsima, strah da ostanem sama u kući, strah da ću pasti u nesvijest a nema nikoga da mi pomogne...
    Strah me je da izađem sama na ulicu, da se vozim gradskim prevozom i slično...
    Zanima me, da li je to neka panična depresija ili nešto ozbiljn?
    Radila sam ekg srca, nalaz je uredan.

    Odgovoreno: 29. 03. 2009.
    • Poštovana,
      radi se o paničnom poremećaju koji je doveo do agorafobičnih komplikacija i uveo u socijalnu problematiku ograničenja funkcionisanja. Nemate problem telesne bolesti, te će svi nalazi biti dobri. Imate problem katastrofiranja u mislima, kao i javljanja straha, koji dovodi do pratećih telesnih manifestacija, koje Vas dodatno uplaše. Takođe se problem komplikuje javljanjem "straha od straha". Neophodno je da promenite način mišljenja. Naučite pravilno da dišete i snizite za početak paniku koja je vrlo neprijatna. Dalje je neophodna psihoterapija i upotreba medikamenata tipa antidepresiva
      Srdačno DrDragana Krasić