Postovani doktore,prvi problem sa aksioznoscu sam imao od 04.01.2006 do 08.05.2006. i lecio sam se u institutu za mentalno zdravlje,dijagnoza G 40.1,zavrsna F 40.1. terapija rivotril 2x1/4. Sledeci napad sam dobio 13.09.2007. i traje i dalje.Simptomi:tresenje glavom,gusenje,borba za vazduh,osecaj vrtoglavice(nikad nepadam u nesvest),borba da se ocuva svest,bez leka nemogucnost odlska bilo gde,osecaj blokade u centralnom grudnom kosu koji kao da blokira dotok vazduha u gornji deo tela(glavu),kad su jaci napadi pocne pored tresenja glave i tresenje celog tela.Pokusavali su u Palmoticevoj i sa cipraleksom i seroksatom inije doslo do rezultata.Jedino rivotril(2mg) koji uzimam(znaci bez prestanka svakodnevno vec godinu i po dana)i to 1/4 ujutro(ponekad uzmem u slucaju napada i uvece 1/4)pomaze da odem na posao i u obavljanju svakodnevnih aktivnosti.Pokusavao sam i sa akupunkturom i nista.Bio sam i u domu zdravlja kod neuropsihijatra i nista.Zadnja dva meseca lecim se homeopatskim putem i tu tek ocekujem rezultate.Uporedo sa tim u zadnjih godinu dana poceli su i celodnevni bolovi u vratnom predelu,i sleve i sdesne strane skroz do glave,da bi danas na rengenu dijagnozirali spondyloarthrosis cerv. uncarthrosis. Molim Vas pomozite i recite mi sta mi je ciniti. Da rezultati eeg i skenera mozga su u redu,krvna slika i mokraca u redu,nalaz kardiologa u redu,ocno usno u redu.Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 25. 03. 2009.
    • Postovani,mnogobrojni simptomi koje navodite sigurno dovode do neprijetnog afektivnog stanja,neraspolozenja i lose funkcionalnosti.Puni ste ocekivanja od drugih,a imam utisak da samom sebi ne verujete mnogo i da na samom sebi ne radite mnogo.Rivotril deluje nba simptom koji je rezultat drugih desavanja u sebi.Mislim da Vam je neophodna psihoterapija i naravno promena leka na kome ste i u kome vidite izvesno resenje.kazem izvesno jer ne resava Vase tegobe duze i adekvatno,vec Vas moze uvesti u zavisnost od njega. Srdacno Dr Dragana Krasic