Mojoj sestra se vec duze vremena leci medikamentima, dijagnoza je bipolarni afektivni poremecaj. Poslednje akutno stanje kada je morala da bude u bolnici bilo je 2004.god. Od tada redovno uzima terapiju, medutim za njeno zdravstveno stanje se ne moze reci da je dobro. Najcesce je u nekim depresivnim stanjima, prisutni su i nerealni strahovi i t.d. Inace ona radi i pokusava da vodi nenakav normalan zivot, sto je praceno velikim teskocama. Lekovi kao da samo odrzavaju stanje, ali ga ne poboljsavaju. Od terapeuta koji je leci smo dobili informaciju da je je za psihoterapiju zakasnila (ima 44 god.). Da li bi u ovakvom slucaju psihoterapija i kakva imala nekakvog uticaja na poboljsanje zdravlja.

    Odgovoreno: 25. 03. 2009.
    • Postovana,naravno da nikada nije kasno ni za jednu terapiju.Terapija i njeno vodjenje zavise od pacijenta,te stoga odredjene kombinacije medikamentne i psihoterapije,naravno,one koju proceni terapeut,sigurno daju rezultate.U slucaju ove bolesti znacajnija je dobra kombinacija lekova,ali o tome ne mogu da govorim jer ne znam na kojoj je terapiji Srdacno Dr Dragana Krasic