patim godinama od depresije, poslednjih 6 meseci sam pod terapijom fluoksetinom.imam 45 godina i svoje dece,muza, zivimo u inostranstvu i vec 8 godina ja jedina radim i iozdrzavamporodicu.muz je inertan i pasivan. ja vise nemogu. bolesna sam, imamdijabetes, hipertenziju i glaukom, sve za poslednjih godinu dana, njega bas briga. ja se bojim kakav primer dajem deci. molila sam ga da ode, jer ja neumem da teram ljude, ali on nece. neznam kako da nadjem snagu, celog zivota sam bila maltretirana i navikla sam tako. sada i po cenu da deca trpe. molim vas pomozite mi. terapija mi ne pomaze mnogo, nemam ni vremena od silnih obaveza ooko dece skole poreza pasosa bolesnih roditelja ... nemogu vise. ako ja padnem, nas ce deportovati. mene bas briga za mene ali gde cu s decom? kako da njih naviknem na novu sredinu, a vec smo seselili 3 puta... molim vas pomozite mi bilokako bilo kakvim saverom mogu i da platim preko interneta bilo sta... nemogu vise i samoubistvo mi nije strano, i gledam decu imislim \\\"ma bolje im je bez ovakve majke\\\" nemogu nemogu nemogu da gledam lica ljudi na poslu nemogu da pricam s tzv prijateljima nemogu nista molim vas pomozite mi

    Odgovoreno: 25. 03. 2009.
    • Postovana,sagledavam tezinu vase situacije,koja je utoliko teza sa aspekta nekog ko je toliko iscrpljen.Sa gledista nekog drugog ova prica mozda i ne bi bila tako crna i neprijatna.Zivite u inostranstvu,pa stoga negde sigurno u tudjem svetu svi problemi izgledaju veci.Suprug je inertan,te ste sami u mnogo cemu.Osecate se lose,pa vidite sebe losim primerom svojoj deci.Ja ne mislim da ste takav primer,vec naprotiv jako pozitivan.Vasa deca vide majku koja radi,bori se i ocigledno uspeva u tome.Uspeli ste da izvedete decu u zemlju u kojoj se verovatno bolje zivi,sto je takodje velika stvar.Izborili ste se za njih,a supruga ili prihvatite takvog kakav je ili mu predlozite da nesto promenite.Mozda je i on depresivan,pa mu treba pomoci.U svakom slucaju najlakse je pokleknuti i predati se.To je los primer deci.Razmisljajte o pozitivnim stvarima koje ste uradili u zivotu,a mnogo je toga. Mozete povecati dozu Fluoksetina na dve tablete,bice Vam uskoro sigurno bolje, Srdacno Dr Dragana Krasic