Postovani doktore, interesuje me kako lek Coaxil moze da utice na depresiju s obzirom da, kako sam citala o njemu, smanjuje nivo serotonina u mozgu? I da li moze samo da pogorsa depresiju? Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 25. 03. 2009.
    • Postovani,radi se o francuskom leku koji je registrovan kod nas.Antidepresiv je sa generickim imenom tianeptin.Samim tim sto je antidepresiv deluje upravo tako sto leci depresiju! Srdacno Dr Dragana Krasic

Komentari na pitanje: #24818

    • Mislim da je pitanje bilo kako je moguce da leci depresiju s obzirom na to da ima suprotno dejsvo od vecine drugih lekova za depresiju (ssri) . To mnogima nije jasno i ako biste postavili objasnjenje, verovatno bisme br. 1 rezultat pretrage na srpskom/hrvatskom/bosanskom/etc. Ili mozda ne znate koliko su depresivni pacijenti skloni samoedukaciji na ovom polju u nadi da ce sebi pomoci?