Poštovani
    zahvaljujem se na odgovoru koji ste mi dali, ali imam još pitanja. Naime da Vas podsjetim..već 3 godine sam bolesna, prošle godine sam ležala na psihijatriji i dijagnosticirano mi je sledeće: generalizirani anksiozni poremećaj sa napadima panike i povremene depresije, od terapije uzimam liriku tritiko i efektine,dužina terapije je 4 mjeseca,pored toga idem na psihoterapije. Ja se sada osjećam mnogo bolje više me nije toliko strah mogu ići na mjesta gdje prije nisam smjela, nemam više napade panike.Svjesna sam da sam mnogo bolje ali još nisam dobro. Naime hronično sam umorna, puno spavam i preko dana, imam često bolove po tjelu najviše u nogama, tako su teške kao da sam cijeli dan pješačila. Pored toga povremeno imam nesvjestice i osjećaj da me nešto steže u grlu kao da me guši, kontrolisala sam štitnjaču i imam szrumun i čvorove ali je status hormona u redu. Dugo vremena sam bila puno loše i samo sam ležala fizičke aktivnosti, nisam ni imala ali sada od kada sam bolje trudim se da što više se bavim nečim ali problem je što se lako umorim. Još da kažem da sam se naglo udebljala od boravka u bolnici i iako ne jedem puno kilaža se stalno povećava, uz to imam probleme sa stolicom ne idem u wc po 15 dana. Kod ljekara opšte prakse sam vadila nalaze i crveni krvni zrnci su mi malo umanjeni, a masnoća u krvi malo povišena, sedimentacija je ispod svake granice. Ja još uvjek mislim da ja nisam samo psihički bolesna i da to moje stanje i problemi ne dolaze od psihe. Molim Vas recite mi dal trebam još neke preglede obaviti (nalazi interniste, ginekologa, nalazi mr glave, nalazi epilepsije, krvi i mokraće su svi uredni) dal sam na dobrom putu ka izlečenju, dal je moje sadašnje stanje normalno u ovoj situaciji?? Molim Vas za odgovore!!

    Odgovoreno: 18. 03. 2009.
    • Poštovana,
      simptome koje navodite su delom psihogene prirode, ali i verovatno stanja organizma koje prati loš metabolisam. Promenite ishranu, nadjite način da sredite pražnjenje creva. Problem zatvora je veoma neprijatan i opterećuje i organizam i psihu. Krenite sa dijetom pod kontrolom nutricioniste i budite malo hrabriji, već ste bolje pa iskoristite tu snagu koju ste dobili.
       Srdačno Dr Dragana Krasić