Već duže vreme imam problem sa spavanjem, tj. ne mogu da zaspim, da se opustim, to je nekad praćeno jačim lupanjem srca. Takodje se već duže osećam nezadovoljno, potišteno, tužno, često plačem i zbog stvari koje realno nisu za takvu reakciju. Nezadovoljna sam i na \"profesionalnom \"planu, jer nemam volje da učim, ni koncentraciju, a to dovodi do većeg nezadovoljstva i nekog osećaja krivice. Lekar mi je rekao skoro da imam anemiju ali ne verujem da je to uzrok mojih problema, već da je stvar psihičke prirode, (možda depresija?) jer ovo stanje traje duže od godinu dana. Ne osećam se kao da sama mogu da resim ovaj problem pa vas molim za neki savet, ili kome da se eventualno obratim? Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 18. 03. 2009.
    • Ivana,
      naveli ste puno simptoma, čak i više nego dovoljno za obraćanje strucnjaku koji će Vam pomoći, putem psihoterapije i propisivanjem medikamenata koji su odgovarajući. Javite se psihijatru u mestu jer ćete brzom intervecijom biti bolje i brže funkcionalniji .
      Srdačno Dr Dragana Krasić