Porodila sam se pre 4 godine, treci carski rez. Bila sam hiperaktivna osoba do tog porodjaja a od porodjaja se sve promenilo, počelo nešto da mi se dešava a ni sama ne znam da odgonetnem šta je to. Imam problem kada izadjem iz kuće, dobijem neki napad panike, počinje srce jako da mi lupa, osećam umor, ponekad se javlja i hladan znoj. To se sve neko vreme smiri, ali mi se sa vremena ne vreme ponovo javi isti osećaj. Kao da nisam prisutna tog trenutka i jako se loše osećam, osećam neku vrtoglavicu i imam osećaj da ću svakog trenutka pasti.Srce pocne jako da mi lupa, ruke pocnu da mi se tresu. U tom trenutku bezim, sklanjam se negde da me niko ne vidi i da me niko ne pita sta mi je. Ne zelim nikoga da opterecujem i da me bilo ko vidi kad sam u takvom stanju. Zbog ovakvog mog stanja izbegavam i drustvo, posete pijateljima, izlaske u pozoriste.... Radila sam preglede EEG - sve je o.k., radila sam dopler krvnih sudova vrata i taj nalaz je o.k., krvna slika je u granicama normale. Bila sam kod neurologa i dao mi je da pijem SEROXSAT 10mg ujutru. Dg.Anksiozno-depresivni sindrom. Lek nisam jos pocela da pijem, plasim se nuspojava, a zelela bi da cujem vas savet . Da li je ikako moguce da dodjem kod vas na pregled? Gde? Unapred hvala

    Odgovoreno: 13. 03. 2009.
    • Postovana,radi se o panicnom poremecaju koji jeste, subjektivno dozivljeno, jako neprijatno stanje.Cesto se javlja,narocito kod mladih osoba.Mozete me kontaktirati.Moj telefon mozete uzeti preko sajta stetoskopa.Rada sam da Vas primim,kada se javite ,dogovoricemo se. Srdacno Dr Dragana Krasic