Pre 4 godine moj muž je isekao 8 prstiju i od tada se ne osećam dobro. Ne mogu da Vam opišem. Bila sam kod psihijatra i imam dijagnozu paničnog stresa. Rekli su mi da će ova terapija dugo trajati. Nisam bila redovno ali uzimam lekove. Hoću da prestanem sa lekovima ali ne mogu nikako. Uzimam antidepresiv Sanvaldiazepam ali mi ni to ne pomaže. Stalno razmišljam i tešim se, ne mogu da spavam . U krevetu sam skroz hladna. Imam još puno, puno da Vam kažem ali ne mogu jer i sada kada pišem počnem da se tresem. Molim Vas odgovorite mi koje tablete da koristim.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 03. 03. 2009.
    • Poštovana
      doživeli ste oboje veliki stres, a verovatno je na Vama i veća odgovornost i obaveze obzirom  na njegovu invalidnost. Potrebno je da da uzimate antidepresivnu terapiju, ali dovoljno dugo.  Najmanje 6 meseci uz psihoterapiju koja je obavezni deo tretmana. Panični poremećaj je bolest koja se leči, mada se može povremeno intenzivirati, što takođe može uspešno da se spreči kod redovnih kontrola
      Srdačno Dr Dragana Krasić