Pitanje je prije svega za psihijatra. Ima jedna osoba koja radi na policiji, inače boluje od PTSP-a, shizofrenije i podvojene ličnosti, no to je sve zataškano tako da je osoba po službenim nalazima psihički zdrava osoba. Da bi stvar bila gora, osoba je zaljubljena odnosno opsjednuta ženom koja mu je bila ljubavnica. Iako ljubavnica pokušava s tim već 2 godine završiti, možete predpostaviti da je to zbog duhovnog stanja te osobe nemoguće. Stvar je eskalirala danas kad je on zatočio ženu i ljubavnicu te pred njima doslovno poludio. Raspoloženja su mu se mijenjala svakih 5 minuta. Nakon plača i molitve za oprost on traži pištolj i prijeti da će ih sve pobiti i tako oko 2,3 puta skače iz jedne ličnosti u drugu. Na sreću što nije našao pištolj i moju intervenciju, on je pobjegao s mjesta događaja. Ljubavnica i žena su smještene opet u svoje domove. Znam da je sve napisano zbrda-zdola, no imajte razumijevanja zbog okolnosti. Nadam se da ste me shvatili barem malo. Što mi je činiti a da ne dovedem u bilo kojem trenutku te žene u opasnost? Iskreno ne znam što očekujem od Vas ali  s obzirom da se policiji javiti ne mogu, a ni bilo kojoj osobi iz okolice bez da ikog ugrozim, javio sam se tu.
    Hvala

    Odgovoreno: 01. 03. 2009.
    • Poštovani,
      cenim Vašu brigu i smatram da je zaista potrebno pomoći. Vi ste neko sa strane i nisam sigurna koliko ste pozvani da se mešate u to, osim ako niste direktno uključeni. Vaše je, ako ste svedok tome, da obavestite organe obezbeđenja i hitnu pomoć, radi smeštaja osobe u zdravstvenu ustanovu. Takođe mislim da bi i supruga i ljubavnica same morale da potraže pomoć i za sebe i za njega. To je  neophodno.
      Srdačno Dr Dragana Krasić