Poštovana,
    trudiću se da budem koncizan. Lečim se od 1989. god sa prvom pojavom paničnog napada. Od tada sam se lečio u svome gradu gde živim, pa u Beogradu/Dr Starčević Dr Erić...u Rimu, u Zagrebu dr Potočnik....probao sam skoro sve vrste benzodiezepina kao i antidepresive (starije i nove generacije) rivotril pijem zadnjih 10 god u dozi od 3 mg dnevno a antidepresive menjam. Na zapadu, kada su se pojavili SSRI probao samo skoro sve, potrošio puno novca i ništa. Na kraju mi je jedan eminentni italijanski psihijatar rekao pa ja ne znam šta da ti dam više. Činjenica je da iza novih lekova stoji veliki novac, jak marketing a po klinikama sam se uverio da izazivaju upravo ono što treba, navodno da leče. Zanima me jer nikako da mi postave dijagnozu....panični poremećaj, maskirana depresija i obratno. Gde je tu granica? Išao sam i na psihoterepije, grupne sve sve. Svo to vreme sam studirao i završio 2 fakulteta i radim 10 god a i dalje se osećam loše!! Jedan psih iz Zagreba mi je rekao jednom kao da imam i agorofobiiju i klaustrofobiju. E to je baš jako začarani krug. Molim za Vaše mišljenje.
    Sa poštovanjem

    Odgovoreno: 25. 02. 2009.
    • Aleksandre,
      koji je konkretnije Vaš problem, ne mogu sagledati na osnovu rečenog. Vidim samo težak put sa mnogo usputnih stanica sa neuspešnim sagledavanjem. Problem: Vi kao onaj koji putuje i njegova izgleda nesvesna težnja da živi u problemu ili oni koje nalazite? Bilo ih je mnogo, što znači da je neko morao da nadje rešenje. A šta se desilo? Na kraju ste ih učinili nemoćnim da biste bili pobednik makar i dalje u muci. Svesnim dokazujete koliko ste jaki, borite se sa okolnim svetom, ali teško sa sobom. Očekujete stalnu pomoć od drugih, od leka...A šta Vi činite, gde je tu pogled u sebe? Nisam gruba, prestanite sa lekovima, zavisni ste od njih, imate i taj problem! Ako ste u prilici, možete se javiti.
       Srdačno Dr Dragana Krasić