Imam 28 godina i problem koji me muči godinama. Prvo se napad javljao samo kada sam trebala negde da se potpišem ili budem u centru pažnje. Prvo se javi neka vatra u stomaku koja se penje i nakon toga glava počinje nekontrolisano da se trese. Sada je takvo stanje uzelo maha i ne mogu normalno ni kafu pred nekim da popijem a da me ne uhvati napad. Popijem bensedin 10 mg samo kada treba da idem negde i suočim se sa tim napadima. Život mi se pretvorio u noćnu moru ne mogu ni kod doktora da odem jer čim me pogleda u oči počne glava da mi se trese. Pokušala sam da sporije dišem, da umirim sebe ali ne vredi. Da li možete da mi preporučite neke lekove da makar malo umanje napade? Na internetu sam upoznala ljude koji boluju od socijalne fobije i imaju iste simptome. Šta se to dešava samnom i šta je uzrok tome? Za odlazak kod psihijatra još uvek nemam hrabrosti jer živim u maloj sredini.
    Molim Vas pomozite

    Odgovoreno: 25. 02. 2009.
    • Poštovana,
      problem je zaista velik i mislim da je neophodno krenuti sa rešavanjem, jer odlaganjem ništa ne rešavate. Smanjite sedative, krenite sa antidepresivima tipa sertralina ili fluoksetina. To su lekovi koji ne deluju odmah već dobijete postepeni efekat nakon deset do petnaest dana. Budite strpljivi, sačekajte efekat, sigurno ćete se osećati bolje. Lekovi tog tipa se piju najmanje od tri do šest meseci.
       Srdačno DrDragana Krasić