D-rka,
    imam veliki problem. Imam malu bebu. Odjednom u meni se pojavio neki strav i neke nenormalne misli da ću, ne daj Bože, povrediti svoje dete. Pošto sam skoro čitala nešto za neke ljudi koji seksualno maltretiraju decu, i onda meni palo napamet svakakve gluposti. Ne mogu da se smirim, ceo dan plačem što uopšte mislim na takve stvari i samo hoću da izbacim to iz glave. Danas mi se desilo da baš kad ga presvlačim, da mi prodje kroz glavu takve strašne misli, i mislim da ću skroz da poludim. Molim vas, da mi pomognete kako da se smirim.
    Hvala Vam od srca.
    Puno pozdrava

    Odgovoreno: 22. 02. 2009.
    • Poštovana,
      prisilne misli se javljaju kod nekih, niste usamljeni. Jako su veliki problem, jer povlače strah, depresiju, pokušaj borbe sa tim mislima, iscrpljivanje, pa sve u krug. Neophodno je da se javite stručnom licu i da se dogovorite oko terapije. Vi nećete naškoditi svome detetu sigurno ali mučite sebe i morate pomoći sebi.
       Srdačno Dr Dragana Krasić