Molim Vas da mi kažete da li postoji neko ko se isključivo bavi nesanicom? Probaću ukratko da predstavim moj problem pa ako neko može ikako da mi pomogne. Nije u pitanju klasična nesanica već san koji se prekida na svakih sat vremena i to traje već više od godinu dana (to je ono što me brine). Počelo je vjerovatno kao posledica nerviranja i sl. ali se baš odužilo. Trenutno, tj. već duže vreme nemam razloga za loš san, dobro se osećam i fizički i psihički (barem tako mislim i ljudi oko mene), ali ipak se nešto dešava. U tim trenutcima budjenja nisam umorna, čini mi se da bih mogla ustati i svašta odraditi. Nisam umorna ni ujutru, na poslu dosta dobro funkcionišem...ali oko podne moram da odspavam i to nikad ne traje duže od 20-tak min do pola sata ali bude izuzetno dubok san. Takodje i u noći kada spavam spavam čvrsto ali se budim svaki čas. Probala sam i tablete za smirenje i spavanje, od njih se samo gore i umornije po danu osjećam a ne pomažu mom problemu...Čudno, ja nisam čula za sličan slučaj. Molim Vas ako možete neki savet ili preporuku mnogo bi mi značilo. Zaista ne znam kome da se obratim.
     Hvala!

    Odgovoreno: 18. 02. 2009.
    • Postovana,ako ste iz nasih krajeva mozete se javiti, ali i ako niste treba da se obratite psihijatru.Potrebno je da uradite EEG snimanje i uzimate neko vreme visoke doze B6 vitamina,kao i Mg u nekom obliku Srdacno DrDragana Krasic