Imam 22 god. i osećam strah od grupa ljudi na ulici i bilo gde. Nervozan sam i nekad neznam šta ću sa sobom, ne mogu da se opustim, stalno mislim šta može, šta bi moglo da krene loše. Puno me pogadjaju stvari koje vidim da mi odmah zasuze oči, imam kao neki kamen ili loptu iznad pupka kad ustanem. Taj osećaj je 70 posto dana prisutan i shvatio sam da nešto nije uredu jer takav nisam bio, nisam imao strah ..... da li patim od sociofobije i depresije?

    Odgovoreno: 18. 02. 2009.
    • Postovani,ono sto ste rekli zaista se uklapa u dijagnozu sociofobicnosti,ali ipak nemam dovoljno podataka da bih imala potpuni uvid.U svakom slucaju ako je i samo to,bilo bi potrebno da porazgovarate sa psihijatrom u mestu i krenete sa psho terapijom,i medikamentnom ako treba Srdacno Dr Dragana Krasic