Postovana dr,
    jos u srednjoj skoli su poceli da mi se javljaju problemi anksioznosti i napada panike.Uz pomoc psihoterapije i lekova to sam vise puta za deset godina prebrodila.Zadnjih tri-cetiri godina nisam imala nekih znacajnih problema ali sam isla i dalje povremeno na psihoterapiju i pila Rivotril 0,5 mg ujutru.Pre par meseci dozivim napad panike koji mi potpuno preokrene zivot i opet mi se navrate i anksioznost i depresija zbog takvog stanja.Sve to mi je otezalo i obavljanje posla koji nikako ne zelim da izgubim kao i brak koji traje nepunih godinu dana.Psihijatar mi pokrene terapiju Rivotril 3x0,5 i Cipralex 10mg x1.Posle dva dana saznam da sam u drugom stanju odmah prekinem sa terapijom.Samo Rivotril 0,5 na dan.Anksioznost mi se pojacala,ne spavam,ne jedem normalno,ne drzi me mesto,rad srca konstantno ubrzan,hronicno umorna i sa otezanim disanjem,potpuno sam nesrecna i osecam se nemocno da bilo sta promenim.Muz me stalno pita da li sam srecna a ja nemam snage da mu kazem da sam skroz slomljena i bez iceg lepog u glavi. O tome koliko se lose osecam mogla bih da pisem danima ali me zanima da li mogu i kako da se osecam bolje,kako sve ovo utice na bebu,toliko sam volela da budem trudna i uzivam u tome a desilo mi se nesto sasvim suprotno.Hvala unapred!

    Odgovoreno: 17. 02. 2009.
    • Marijana,onda kad imate realan problem kao da se regenerise Vasa snaga i borite se, i obrnuto.Vi sada imate sve uslove i razloge,problem ne vidite, a Vi se osecate lose.Bojite se odrastanja,zrelosti,zivite nesvesno sa motom da promene jesu pretnja sigurnosti.Regresivna pozicija Vas stiti,ali isve vise slabi.Razmislite,vidimo se.Zaboravila sam,mozete uzeti cetvrt Propranolola ujutru i cetvrt uvece,bez problema.Pozdrav Srdacno DrDragana Krasic