Od 2003. imam panicne napade oscilirajuce jacine i brojnih propratnih pojava somatske prirode. Moj terapeut kaze da svoje psiholoske probleme, a ima ih puno nesvesno prebacujem na telesne tegobe od kojih se svih ovih godine istice gusenje, odnosno nedostatak vazduha, lupanje srca, cesta pospanost i glavobolja tokom dana a nesanica nocu. Godinama uzimam ksalol i doze postaju sve vece i vece. Uzimala sam i brojne antidepresive:flunirin, zoloft, u kombinaciji sa rivotrilom, ksalolom, propranololom i brojnim drugim sedativima (bromazepam i lorazepam). Ne secam se koja od tih terapija, a isla sam povremeno vrlo intenzivno i na psihoterapiju, je posebno pomogla. Zelela bih da pokusam da izbacim vecinu lekova koje pijem, jer svoje stanje poznajem i mislim da sam postala zavisna od ksalola, pre svega. Moji problemi leze u zivotnim prilikama kojih sam svesna jedino sto me nemogucnost resavanja mnogih onemogucava da razmisljam pozitivno i otrgnem se od brojnih medikamenata. Napominjem da cesto ni za te lekove nemam sredstava, da me citava situacija mnogo odvaja od posla i da se plasim da uskoro nikako necu sebi moci da pomognem, sve je nekako povezano: ne mogu da radim, znaci ne mogu da se lecim, idem na psihoterapiju ili kupujem lekove a ne mogu ni da resim neke probleme koji bi mi umnogome olaksali zivot. Kako dalje?

    Odgovoreno: 17. 02. 2009.
    • Postovani,slazem se da ste u situaciji,koju je potrebno rascistiti,pre svega terapijski a potom i dalje.Zavisnost od ksalola je cesta,i najcessce se sa prvobitnog problema prelazi na taj.Mozete\se javiti Srdacno DrDragana Krasic