Pre oko dva meseca osetio sam da mi kroz telo prolaze neki trnci, odnosno kao neka jeza. Srce mi se uzlupa i oznojim se, jednostavno se uplašim. U početku je to bilo retko a onda je počelo svakodnevno da mi se to dešava. Kada je učestalo onda mi se javio i bol u grudima. Otišao sam kod kardiologa, uradio EKG, ultra zvuk srca, uradio test opterećenja, nosio holter, uradio analizu krvi i sve je uredu. Onda sam po preporuci kardiologa otišao kod psihijatra koji je me pregledao i ustanovio da imam nadražen vegetativni nervni sistem odnosno jedan vid blage anksioznosti. Prepisao mi je terapiju 3x0.5 Rivotrila. Lek je na mene delovao odlično, odmah su prestale sve moje tegobe. Medjutim posle desetak dana zaboravio sam da popijem lek popodne da bi mi se uveče sve moje tegobe ponovo vratile. Kada sam nastavio da pijem lek sve je ponovo bilo uredu. Moje pitanje je koliko dugo treba da pijem lek da bi se izlečio? Sam lek na mene ne ostavlja nikakve neželjene posledice koje su navedene u njegovom uputstvu. Star sam 42 god. imam porodicu, dobrog sam materijalnog stanja, nikada do sada nisam ozbiljno bio bolestan, niti je u porodici neko imao neko psihičko oboljenje. Jedini izvor mojih problema može biti moj posao koji je prilično stresan i smenski.

    Odgovoreno: 12. 02. 2009.
    • Postovani,t.Rivotrila snizavaju anksioznost, i otklanjaju simptom,ali ne dovode do izlecenja.Porazgovarajte o tome sa svojim lekarom.Postoji idrugaciji nacin lecenja koriscenjem antidepresiva kao i psihoterapije Srdacno Dr Dragana Krasic