Poštovana doktorka,
    već par godina imam problema sa napadima panike, depresijom i nesanicom ali se nisam usudila da odem kod lekara. Napadi panike mi se dešavaju iznenada, oduzmu mi se noge, imam osećaj kao da mi ključa krv, tresu mi se ruke, ledeni znoj i jako lupanje srca sve to praćeno napetošću. Konstantno sam depresivna od 6 razreda osnovne škole ali to je već duga priča, što bi značilo jedno 4 stranice mog celokupnog života. I nikako da se oslobodim tog osećaja. Konstantno omalovažavam sebe i na sve gledam crno iako trenutno bih trebala da budem zadovoljna sopstvenim životom, upisala sam fakultet koji sam toliko želela, potpuno samm zadovoljna svojim ljubavnim i društvenim životom tj.trebala bih da budem jer su ispunjena sva moja očekivanja. U takvom sam stanju da apsolutno ne vidim cilj mog života i nemam volje ni za šta. Godinama sam imala problem sa nesanicom i jedno vreme da li zbog preteranog umora i to je nestalo ali se vratilo ponovo. Zaboravila sam da napomenem da sam se ugojila preko 25kg jer pokušavam sav taj pritisak da utolim hranom i konstantno jedem do trenutka dok mi ne priradne muka i dok mi se ne povraća. Jako se loše osećam i mislim da neću moći još dugo da se pretvaram kako je sve u redu kako neko ne bi primetio kako se osećam. Konstantno me boli glava svakog dana i čim imam taj nalet napetosti ja dobijem dijareju i dehidriram. Zbog depresije ili tog stanja kako god imam trenutke kada mi je najgore i to je sve praćeno takvim bolovima u kostima i mučninom. Vadila sam krv, sve je u redu čak mi je i sa štitnom žlezdom sve super. Molim Vas recite mi da li je bolje da odem kod psihologa (mada sam išla i nisam videla nikakav napredak osim konstantne priče šta da radim i kako bih trebala da se osećam i to mi nije pomoglo), da li da probam ponovo ili da posetim psihijatra. Ima li dijagnoze za moje stanje? Molim za savet.
    Hvala.

    Odgovoreno: 09. 02. 2009.
    • Postovana,dovoljno podataka koji govore o depresivnoj poziciji i depresivnom zivotnom funkcionosanju.Sami kazete da bi trebalo da budete zadovoljni i vezom i drustvom a ipak niste.Postavlja se pitanje da li ste zaista sustinski zadovoljni time ili bi samo treabolo zbog socijalnog zadovoljenja.Cime ipak niste zadovoljni,razmislite!Pocnite da radite na sebi a ne samo na onome sto bi trebalo! Srdacno Dr Dragana Krasic_