Hvala unapred. Moja šifra F40, već 2.godine sam sa Seroxatom mesec dana sam prestao sa terapijom pošto me je doktor  podstakao na tu ideju pitajući me da li bi možda trebali da prekinemo terapiju? Smatrajući da sam bio već 6 meseci na 10 mg možda je prilika da ostavim tablete pošto sam na zadnjim kontrolama mu uvek govorio da ide na bolje. Međutim prestao sam sa medikamentima već 1 mesec, mada s vremena na vreme u razdoblju nekad i nedeljno, pojave se neke misli bezvezne praćene nekom vrstom staha u stomaku i kao munja izv edra neba ponekad mi prodje kroz glavu. E sad je gotovo, dolazi mi ludilo ali brzo prodje ili ponekad mi prodje kroz glavu... uh nedaj Bože... može mi doći da uradim to ili ovo, zavisno od situacije u kojoj se nalazim ali protutnji kroz mene to. Po nedelju ništa ili duže ili kraćem periodu se ne pojavljuje... ponekad pomislim više neće ni dolazit, ja sam se spasio, pa ono ponovo dodje i sve tako. Ponekad imam utisak da je vremenska klima faktor mojih problema, kada je sunce čini mi se da sam okej, kad hoće da se promeni vreme čini mi se da mi to dodje, što nisam siguran ali mi se tako čini pa bih Vas zamolio da mi malo opširnije kažete da li su tablete odgovarajuće  i da li je sve po propisu uradjeno? Što se tiče terapije i zbog ovih većih promena da li bi se trebao ponovo obratiti doktoru za terapiju ili će ovo sve proći? Molim za savet, jer u mestu gde živim  mi je vrlo teško se konsultovati sa doktorom.
    Molim za savet.

    Odgovoreno: 09. 02. 2009.
    • Postovani,terapija medikamentna ne resava problem ukoliko nije pracena i psihoterapijom.Lecenje Seroxatom uz smanjivanje je adekvatno,takodje ste dovoljno dugo leceni.Raspolozenje je sigurno negde zavisno i od spoljnih klimatskih desavanja,ali ne toliko da nam opredeli dan.Imam utoisak da ste osoba koja stalno ocekuje od drugih resenje,i takodje osoba koja pokusava da skloni odgovornost sa sebe zbog sopstvene nesigurnosti.Pocnite da verujete u sebe i preduzmite stvar u svoje ruke!Ne smatram da pomoc od lekara ne trebada trazite,ali nije sve u lekovima.Porazgovarajte sa svojim lekarom Srdacno Dr Dragana Krasic