Poštovana dr,
    u poslednje vreme imam česte panične napade, i s vremena na vreme popijem Bensedin. Da li je on odgovarajući? Inače, radim kao profesor i na izgled imam sredjen zivot, imam 28g. Medjutim, kada krenu loše i stresne situacije da mi se dešavaju i posle izvesnog vremena imam te tako strašne napade. To dolazi iznenada,samo mi se pojavi u glavi, ponekad teško kontrolišem. Hladno mi je, pa onda vruće pa drhtavica, a osećaj u glavi ne mogu da opišem. To je nešto najgore u životu. Osećaj da ludim i strah. Prvi put sam imala ,tako neku depresiju, u vreme puberteta. Pa onda još jednom pre 4-5 god. I ovo, po treći put, traje već oko mesec dana. Bojim se od dugog puta, a nekad, samo da nisam sama. Bojim se velikih odluka. Vrlo sam osetljiva i plašljiva. Pomažu mi razgovori sa nekim pozitivnim ljudima...
    Šta da učinim za sebe? Koji je po Vama najbolji antidepresiv?
    Pozdrav!

    Odgovoreno: 20. 01. 2009.
    • Postovana,povremeno uzimanje Bensedina dolazi u obzir,ali ne moze da resi problem,ali moze vremenom da ga uveca u smislu stvaranja navike na njega.Trebalo bi da porazgovarate sa strucnim licem,psihoterapija je uvek blagotvorna.Ako zelite instant savet,reci cu Vam ga,ali nisam sigurna da moze biti potpuno resenje bez ovog prvog dela.U svojoj praksi imam pozitivna iskustva sa T Zolifta ili C.Flunirina,negde nekome vise odgovara jedno,nekome drugo Srdacno Dr Dragana Krasic