Poštovana,
    imam problem već godinu dana a to je loš tj. isprekidan san. Molim Vas savjet i Vaše mišljenje šta sve može biti uzrok tome i kako da se dovedem u normalu? Imam 24 god. Ranije mi se to dešavalo jednu do dvije noći da lošije spavam ako sam nervozna ili sl. ali ovo sada već predugo traje. Vrlo brzo zaspim ali već posle sat sam budna a osjećam se kao da je bar 4- 5 sati prošlo i tako svu noć. Počelo je kao posledica nervozice ali sada kao da sam navikla tako i ne mogu sebi da pomognem. Pilule za smirenje ne pomažu jer nemam ja problem da zaspim, ne osjećam ni nervozu (jedino ponekad kada legnem kao da mi cijelo tijelo pulsira lagano, kao od umora - tako sam ja na to gledala. Obično posle treninga). Pila sam i razne čajeve ali ništa.
    Molim Vas za savjet.
    Hvala unapred.
    Pozdrav!

    Odgovoreno: 16. 01. 2009.
    • Postovana,problem koji imate je jako neprijatan.Ne bi trebalo da u vecernjim satima imate fizicka naprezanja nikako.Maksimalna relaksacija,topli napici,lezanje u isto vreme,B vitamini.Takodje mozete uzeti t.Sanval za spavanje uvece pre spavanja,koje su dobre jer ne izazivaju naviku im povecanje doze.Naravno i strucna pomoc od strane psihijatra u mestu u vidu psihoterapije dolazi u obzir Srdacno. Dr Dragana Krasic