Moja žena je u trećem mesecu trudnoće. Još od pre boluje od anksioznosti i paničnih napada. Ide redovno kod psihijatra, ima ambivalantna osećanja po pitanju trudnoće i razne strahove od porodjaja od same trudnoće i sl. Pije bromazepam od 1,5 mg ujutru i uveče, bedoksin i sada je dobila egnolin antidepresiv koji još nije počela da pije, zanima me hoće li se ovo stanje popraviti, i da li eglonil utiče na plod, odnosno da li ima negativna dejstva?
    Hvala

    Odgovoreno: 16. 01. 2009.
    • Postovani,lekove u prvih tri meseca trudnoce ne treba konzumirati zbog forniranja ploda,nakon tri meseca uz odobrenje lekara ukoliko je to neophodno.Smatram da treba uvek pokusati i naci resenje drugacijim putem Srdacno Dr Dragana Krasic