Poštovana,
    zadnja dva mjeseca primjetili smo čudno ponašanje mog djeda. On ima 74 godine. Inače je veseo čovjek, ali zadnje vrijeme ponašanje mu je sledeće: Uveče kad legne u krevet ispušta duboke uzdahe pa se iz čista mira uhvati za glavu...inače voli mnogo da šeta a prije neki dan rekao je kako bi izašao u šetnju ali da će neka djeca da ga jure. Pa onda kaže babi da nije bitno šta će biti sa njim samo da ona i ujak budu dobro! On ama baš nikad nije bio takav, inače nema zdravstvenih problema i sve ovo počinje da nas plaši. Ako možete  približno da mi kažete o čemu se tu radi i šta bi trebali da učinimo?
    Hvala Vam!

    Odgovoreno: 16. 01. 2009.
    • Postovana,trebalo bi uraditi dijagnostriku kod dede.(EEG,NMR mozga,snimak cirkulacije mozga).Radi se o ispoljavanjima tipa proganjanja i interpretacije,mozda i depresivnog afekta.Nemam dovoljno elemenata za tacno izjasnjavanje.U svakom slucaju strucnjaku ga odvedite radi terapije Srdacno Dr Dragana Krasic