Poštovana doktorka,
    imam dijagnozu F 60.31,koja mi je dijagnostifikovana 2002. godine. Imam 26 godine.U medjuvremenu sam završio Višu školu,i treća sam godina na jednom državnom fakultetu. Do sada sam imao 3 dekompenzacije 2002,2004,2007 godine kada sam bio hospitalizovan. Glavni okidač kako psihijatri kažu mojih dekompenzacija jeste što sam po prirodi lenj da učim, pa se uspaničim, padnem ispit i upadnem u dekompenzaciju. U loša stanja sam ulazio samo zbog ispita. Tokom terapije neurolepticima, leponex, rispolet, moditen (u različitim periodima), sam se jako mnogo ugojio, prvi put 28kg,drugi put 26kg,i sada 50kg.Sada od terapije primam lorazepam 2,5mg 1+1+2,eftil retard 500 mg 3 puta po 1,anafranil 1 ujutru.Do skoro sam pio i haloperidol 2mg jedan ujutru,ali mi ga je lekar izbacio.Medjutim od pre par dana sam zbog debljine koja je 137kg,a imam 181 cm dobio pritisak 180 sa 120,tako da sada pijem i lekove protiv visokog pritiska,norvasc hemokvin i Concor cor.Od kako sam poceo da imam visok pritisak,obrnuo sam dan za noc,Pre mesec dana vec sam spavao oko 24h00,a sada ne mogu da zaspim do 5h00.
    Da li preporučujete neki lek za spavanje.Pio sam ranije flurmidal.I moje poslednje pitanje je sada kada više ne pijem haloperidol da li će mi se apetit smanjiti, pa ću moći da smršam,bez držanja neke dijete,i koliko povećavaju apetit lekovi anafranil,lorazepam i eftil.
    Puno Vam hvala.
    S poštovanjem
    Srdjan Radovanović

    Odgovoreno: 12. 01. 2009.
    • Postovani,ne mislim da su Vam potrebni lekovi za spavanje.Potrebno je da i mate bolju organizaciju vremena i i otprilike dnevnu stalnost ritma.Dijetu bi bilo neophodno da drzite bez obzira na upotrebu lekova.Eftil takodje povecava apetit. Srdacno Dr Dragana Krasic