Poštovana,
    imam veliki problem koji ne znam kako da rešim. Imam 38 god. Pre četiri godine bila sam trudna sa trećim dijetetom i pala sam na poslu u nesvest. Poslije toga dobila sam strašan strah od kretanja medju ljude samo da mi se to ne bi ponovo desilo. Duži period imam problema sa čudnim mislima tipa, kako vreme brzo prolazi, svakog časa osluškujem svoje telo, da li mi srce kuca, ako me malo štrecne, da li je to srčani napad, išla sam kod lekara, radili ekg i zamislite sve je u redu. Pa, onda iste stvari sa želucem, pa sa sinusima i tako sve u krug. Dešava mi se i da mi se vrti u glavi, osećaj teške glave, pa onda počnem da umišljam kako ću poludeti. Radila sam EEG i sve je o.k. Lekar mi je dao Eglonyl od da pijem 2x1 neko vreme. Kada ga popijem malo mi je bolje, ali se opet isto vraća.Povrh svega toga zna i da me uhvati panika, lupanje srca, i mislim da umirem. Čini mi se da ne mogu više da živim ovako, kao da sam vezana i ne mogu da se otrgnem. I najgore je ujutru, taj osećaj da čim ustanete nemate radosti nimalo nego, samo misli šta li će mi se desiti loše ovog dana. Da li da pocnem da pijem Zolfot? Koliko dugo? Kako? Ima li leka?

    Odgovoreno: 12. 01. 2009.
    • Postovana,opisana simptomatologija je siguro depresivnog karaktera,sobzirom da pregledi pokazuju da je telo zdravo.Lecenje je potrebno jer Vasa simptomatologija postaje sve bogatija i komplikovanija.Mozete poceti sa Zoloftom.Pije se jednom dnevno,uvece ili ujutruy.Ne budite nestrpljivi,njegovo dejstvo krece tek nako dve nedelje od pocetka uzimanja leka.Prvih dana moze eventualno da da mucnine,ali su prolaznog karaktera, Srdacno Dr Dragana Krasic