Poštovana,
    Nedavno sam primetila da u stresnim situacija imam trenutni osećaj gladi i tada unosim hranu različitih ukusa...recimo prvo slatko...odmah posle toga slano...pa kiselo, ne u velikim količinama, ali ukuse mešam.
    Molila bih Vas da me posavetujete.
    Hvala.

    Odgovoreno: 07. 01. 2009.
    • Poštovana,
      kad znate uzrok lako je naći lek. Ako je to prisutno u navedenim situacijama, a sigurno da postoji i objašnjivo poreklo tome, morate raditi na postizanju kontrole unosa u tim trenucima. To je neurotska situacija, frustrirajućeg karaktera koja se rešava postizanjem prijatnostu putem jela, koja bi imala simbolični karakter uništenja primitivnim putem unetog objekta. Depresivno reagovanje isključuje unos hrane. Bilo bi poželjno da se obratite stručnom licu radi psihoterapijskog sagledavanja.
      Srdačno. Dr Dragana Krasic