Poštovani doktore,
    patim od paničnog straha već godinama, imam povišen pritisak koji regulišem lekovima (cozaar comp 50mg). U zadnje vreme osećam aritmiju. Bio sam na svim mogućim kontrolama i osim visokog pritiska ništa drugo nije ustanovljeno. Ja sam svestan da je to verovatno na psihičkoj bazi, ali često imam simptome koji su slični predinfarktnom stanju. Takoreći svakodnevno. To stanje svakodnevnog straha me toliko preopterećuje da jednostavno ne mogu da funkcionišem.

    Odgovoreno: 05. 01. 2009.
    • Poštovani,
      niste mi rekli da li ste se lečili zbog problema koje ste naveli. Lečenje se sprovodi medikamentima i psihoterapijom. Bolest je često ponavljajuća, može uvesti u nefunkcionalnost i depresiju ako se ne leči, tako da je neophodno da se obratite stručnom licu.
      Srdačno,
      Dr Dragana Krasić