Da li granični poremećaj može da se izleči i da li uvek osoba koja pokuša samoubistvo, ipak to kad tad izvrši?

    Odgovoreno: 31. 12. 2008.
    • Poštovana,
      Poremećaj ličnosti bilo kog obeležja se ne može izlečiti, ali se može korigovati što terapijom što i povoljnim životnim okolnostima. Nažalost, često osoba koja je jednom krenula u obračun sa sobom, ponavlja to. Neophodno je lečenje u svakom slučaju, te ako ste to Vi ili Vama bliska osoba, krenite jer život je najvrednija stvar koju imamo i jedan je jedini. Leka uvek ima!
      Srdačno, Dr Dragana Krasić