Poštovana,
    pre 5 godina sam imao penicilinski šok od tog trenutka počinjem da imam strah da budem sam u kući, obliva me hladan znoj, imam osećaj da ću se onesvestiti, ne smem sam na ulicu, lupanje srca, jednostavno strah od svega verovatno onda sam išao na sve preglede što postoje, čak i na skener glave, jer mi nije dobro i na kraju pošto je sve bilo u redu otišao sam kod neuropsihijatra koji mi je rekao da je to panični strah i pio sam svakakve lekova i nije bilo napretka, pa zadnjih 3 godine pijem 10mg seroxsata ujutru i pola bromazepama od 3mg i po potrebi isto, a kad kad pijem četvrtinu rivotrila ujutru od tada mi je puno bolje idem na posao izlazim napolje sam ostajem u stanu sam, ali još uvek naidje ponekad taj isti strah traje kratko, ali stvara problem kupio sam i kuće zbog svega toga, a i kuće ko zainat plaši se od ljudi i dece.
    Molim Vas recite mi Vi da li da nastavim sa ovom terapijom ili bi ste mi preporučili nešto drugo, napominjem da živim u malom gradu i nema neuropsihijatra i još nešto me zanima da li će ovo stanje da se izleči i koliko ću morati da pijem lekove.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 31. 12. 2008.
    • Poštovani,
      Terapija koju uzimate traje već dosta dugo. Trebalo bi da pokušate da postepeno se odvikavate od lekova i krenete bez straha dalje, jer smatram da ste ojačali i da možete nastaviti bez njih,
      Srdačno Dr Dragana Krasić

Komentari na pitanje: #18200