Imam prijateljicu koja je prestankom ciklusa doživela nervni slom. Jednostavno je počela da govori nepovezano i to prilično glasno. Posle toga je dobila terapiju lekova za smirenje i vremenom su joj smanjivali dozu. Nedavno je došlo do toga da je prestala sa lekovima i lekari su rekli da je sad sve u redu i da se to ne bi trebalo više ponoviti. Međutim pre neki dan (od prvog napada je prošlo nekih šest meseci) je ponovo počela da na momente govori nešto što je ne povezano sa situacijom i trenutkom i onda je počela isto prilično glasno i uporno da govori ono što je ona htela. Interesuje me molim Vas da mi malo objasnite o čemu je reč i kako treba postupati sa takvim osobama.
    Unapred sam zahvalna na odgovoru.

    Odgovoreno: 22. 12. 2008.
    • Poštovana,
      na osnovu onoga sto ste mi rekli ne mogu da Vam kažem o čemu se radi. Ceo opis je interpretacija onoga kako Vi to vidite, što nije dovoljno da govorimo o psihičkom stanju neke osobe i još manje o dijagnozi. Srdačno. Dr Dragana Krasić