Poštovanje,
    Žena stara 70 god. ima dijagnozu F06.2. Pije sulprid 50.mg. 2x1 rivotal 2mg. 2x1/4 Leči se 6 meseci. Oseća još tegobe u vidu straha, depresije. Paniči za svaku sitnicu, uvek strepi da što se desi drugima može i njenim bližnjim. Da li će ovo stanje proći, može li se steći zavisnost na ove lekove?
    Hvala.

    Odgovoreno: 22. 12. 2008.
    • Poštovana,
      najbolje će biti da psihijatar koji je uključio terapiju, napravi korekciju kojom bi se žena rešila simptoma. Ima mesta da se terapija sulpiridom poveća, kao i Rivotrilom. Zavisnosti od Suilpirida nema, kod Rivotrila je moguća, ali ovde to nije slučaj. Srdačno. Dr Dragana Krasić