Poštovana dr,
    Ima već 5 godina kako se lečim od anksioznosti. Pila sam svašta od antidepresiva, a sad već pune 2 godine pijem seroxat 1 dnevno i pijem 1/4 rivotrila i 1/4 propranolola 1 dnevno. Naime kod mene je najveći problem to što mi se vrti u glavi, zanosim se pri hodanju, propadaju mi noge ulicom, glava mi je jako mutna, nekad je to blaže, a nekad užasno jako, mutan mi je vid tj.pogled. Radila sam analize za štitnu žlezdu, EEG, REG, centar za ravnotežu i sve je uredno. Imam 30 godina i dosta se patim sa tim. Da bih vam dočarala navešću primer, kad gledam u šarene pločice još više ta vrtoglavica dobija na snazi, takođe dešavalo mi se da potpuno mirno ležim na leđima i kada hoću da se okrenem na bilo koju stranu počne cela soba da mi se okreće. Zbog svega toga sam mnogo nervozna i paničim. Dobila sam predlog od lekara opšte prakse ako hoću da snimim vratni deo kičme jer je moguće da vrtoglavice potiču od toga. Sad bih ja Vas molila da mi kažete šta da radim, Vaše mišljenje, jer ja ću više da poludim od ovoga, ne živim više normalno, imam dobar san ali kad se probudim sve je na istom i tako svaki dan, u prodavnici ne smem da okrenem glavu jer sva roba što je po rafovima počne da leti oko mene.
    Pomozite mi savetom. Unapred zahvalna na odgovoru!

    Odgovoreno: 22. 12. 2008.
    • Poštovana,
      vrlo su neprijatne tegobe o kojima mi govorite. Potrebno je da snimite vratnu kičmu i Dopler krvnih sudova vrata, ukoliko to niste do sada uradili. Takodje pregled ORL specijaliste bi bio potreban, kao i evocirani slušni potencijali. Tek nakon završene dijagnostike, možemo problem posmatrati kao psihogeni problem. Srdačno. Dr Dragana Krasić